UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 sierpnia 2019

eZambrów » Wiadomości » Bezpieczni w sieci w SP 3 (zdjęcia)

Bezpieczni w sieci w SP 3 (zdjęcia)

6 lutego 2019, 14:53, KPP Zambrów, red. MK

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem! spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie.


We wtorek 5 lutego funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie - w ramach realizowanych działań prewencyjnych, przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3, pod hasłem: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". W trakcie prelekcji omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także zagrożenia z tym związane. Młodym słuchaczom wyjaśniono na czym polega szacunek jako wartość, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Mundurowi poinformowali, również o tym, że swoboda wymiany informacji, łatwość dostępu, pozorna anonimowość w sieci - ma swoją cenę. W ramach przestrogi i bliższego zrozumienia problematyki niewłaściwego korzystania z internetu, zaprezentowano spoty poświęcone powyższej tematyce.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Źródło zdj. KPP Zambrów