UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 sierpnia 2019

eZambrów » Wiadomości » Zambrowska policja apeluje o rozwagę do osób pieszych (zdjęcia)

Zambrowska policja apeluje o rozwagę do osób pieszych (zdjęcia)

8 lutego 2019, 14:36, KPP Zambrów, red. MK

Policjanci z zambrowskiej drogówki cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem osób pieszych i kierowców w rejonie przejść dla pieszych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych. Sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę oraz o noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych jednocześnie zaznaczając, że jest to obligatoryjne poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Osoby, które mają zbyt małe elementy odblaskowe, a co za tym idzie są mniej widoczne na drodze, wyposażane są w odpowiednie "odblaski". Funkcjonariusze uświadamiają przechodniów jak ważną rolę odgrywają te elementy i dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze.

Podczas wczorajszych działań "Pieszy - Bezpieczny - Widoczny po zmierzchu" mundurowi ujawnili 6 osób niestosujących się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło zdj. KPP Zambrów