UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 27 maja 2020

eZambrów » Wiadomości » UWAGA! Oszuści internetowi działają!

UWAGA! Oszuści internetowi działają!

12 marca 2019, 14:31, KPP Zambrów, red. MK

Zambrowscy policjanci otrzymują sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na tzw. policjanta, a także na transakcje internetowe przez SMS z podanym linkiem do zapłaty lub dopłaty za faktury do zamówień dostarczanych przez kuriera.

Policjanci z Zambrowa otrzymują zgłoszenia o tym, że już nie tylko metody oszustw na tak zwanego wnuczka czy policjanta są stosowane przez przestępców, ale również uaktywnili się oszuści internetowi, którzy wysyłają SMS z linkiem do zapłaty lub dopłaty za faktury do zamówionego drogą internetową towaru, dostarczanego przez kuriera. Przeważnie są to niewielkie sumy, które nie wzbudzają podejrzeń u kupującego. Po kliknięciu w link zostaniemy przekierowani do szybkich płatności elektronicznych typu - dopłaty. Na pierwszy rzut oka strona łudząco przypomina oryginał, co nie wzbudza żadnych podejrzeń u poszkodowanego. Po zalogowaniu się na fałszywej stronie, złodzieje zdobywają nasze dane do rachunku bankowego i hasło dostępu. Po kilku minutach nasze oszczędności trafiają do przestępców.

Policja ostrzega!

Należy uważać na linki, które przychodzą pocztą elektroniczną lub SMS-em. Nigdy nie należy logować się na stronach nam nie znanych i nie podawać kodów dostępów, pinów czy haseł.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112.

Źródło zdj. KPP Zambrów