UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 18 września 2019

eZambrów » Wiadomości » Zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy na dniach otwartych w ZSA w Zambrowie (zdjęcia)

Zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy na dniach otwartych w ZSA w Zambrowie (zdjęcia)

23 maja 2019, 08:30, KPP Zambrów, red. MK

Dynamiczne zatrzymanie pojazdu, tresura psa służbowego, pokaz wyposażenia policyjnego i omówienie wykonywanych zadań podczas codziennej służby. Tak rozpoczęli powitanie zaproszonych gości w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości zambrowscy funkcjonariusze.

21 maja, na zaproszenie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, gdzie funkcjonują klasy o profilu policyjnym, zambrowscy mundurowi spotkali się z młodzieżą szkolną. Na wstępie przewodnik psa służbowego ze swoim owczarkiem Kastylią, zaprezentował tresurę oraz zatrzymanie uciekającego przestępcy.

Następnie funkcjonariusze zainscenizowali dynamiczne zatrzymanie pojazdu, którym poruszał się sprawca rozboju. Uczestnikom spotkania zaprezentowano wyposażenie, używane przez policjantów podczas codziennej służby, między innymi radiowozy oraz środki przymusu bezpośredniego. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń, z którego wszyscy chętnie korzystali. Podczas spotkania funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie omówili zasady rekrutacji do Policji "Wstąp do Nas".

Młodzież zmierzyła się z torem sprawności fizycznej osiągając bardzo dobre wyniki. Przy stoisku profilaktycznym, zachęcano do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz poruszono kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zagrożeń wynikających ze zbliżających się wakacji w ramach akcji "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Źródło zdj. KPP Zambrów