UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: czwartek, 8 maja 2025

eZambrów » Wiadomości » Debata społeczna w MOK (zdjęcia)

Debata społeczna w MOK (zdjęcia)

28 czerwca 2018, 09:55, KPP Zambrów, red. MK

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyła się debata społeczna.

W spotkaniu zorganizowanym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie udział wziął Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy powiatu zambrowskiego. Debata dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w ramach procedury Niebieskiej Karty. Słuchaczom przybliżono program "poMOC, a nie przeMOC!", który ma charakter informacyjno - edukacyjny.

Głównym celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Przekazywanie informacji o mechanizmach i objawach zjawiska przemocy, łamanie mitów i stereotypów dotyczących przemocy w rodzinie, a także przekazywanie informacji o skutkach ryzykownych i niezgodnych z prawem zachowaniach, skutkach nadużywania alkoholu. Program ma celu wspieranie rozwoju i nabywanie umiejętności w rozpoznawaniu i identyfikacji przemocy w rodzinie, konsekwencje prawne jej stosowania oraz nabycie umiejętności społecznych tj. budowania relacji w rodzinie i rozwiązywania konfliktów międzyludzkich.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie p.o. podkom. Mariusz Głębocki przedstawił dane na temat stanu bezpieczeństwa oraz omówił na czym polega i jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Funkcjonariusze zaprezentowali spoty informacyjno - edukacyjne na temat sytuacji "przemocowych" wobec osób starszych oraz zapoznali słuchaczy z procedurą Niebieskiej Karty, wyjaśniając czym jest przemoc i kiedy do niej dochodzi.

Następnie rozpoczęła się dyskusja, w czasie której głos zabierali uczestnicy debaty. Mieszkańcy zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu, z uwagą na miejsca newralgiczne, w których może dochodzić do zakłócania ładu i porządku publicznego. Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety związane z oceną pracy policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania. Tego typu spotkania umożliwiają zarówno policji, jak samorządom wypracowanie wspólnych skutecznych metod eliminowania zagrożeń i problemów społecznych.

Źródło zdj. KPP Zambrów
  

Czytaj również

Photo

Czarne mydło: tajemnice pielęgnacji i oczyszczania

27 sierpnia 2024, 12:19

Czarne mydło, znane również jako "czarne złoto Afryki", to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko unikalną barwą, ale przede wszystkim bogactwem naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie tajemnice kryją się za tym niezwykłym produktem? Dlaczego jest tak cenione w świecie kosmetyków naturalnych? Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie czarnego mydła?

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.