UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 4 maja 2025

eZambrów » Wiadomości » Debata społeczna w Bursie Szkolnej w Zambrowie (zdjęcia)

Debata społeczna w Bursie Szkolnej w Zambrowie (zdjęcia)

17 czerwca 2019, 16:50, KPP Zambrów, red. MK

W miniony wtorek, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pn. "Mam wybór... wybieram rozsądek" zorganizowali debatę społeczną, która poświęcona była problematyce uzależnień.

Spotkanie rozpoczęła Komendant Powiatowa Policji w Zambrowie insp. Anna Bajeńska, która powitała zaproszonych gości oraz licznie zgromadzoną młodzież i ich opiekunów. Przedstawiciel zambrowskiej komendy zaprezentował założenia realizowanych działań w ramach kampanii MSWiA o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pn. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi" Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.

Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego związane z zażywaniem środków psychoaktywnych. Uświadomiono młodych ludzi, aby w przypadku podejrzenia, że mają do czynienia z osobą, która może być pod wpływem środków psychotropowych natychmiast powiadamiali służby ratunkowe. Przypomniano, że dopalacze to substancje chemiczne, które są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale i życia ludzkiego. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. Następnie głos zabrała psycholog Iwona Dąbrowska z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zambrowie, która omówiła mechanizmy prowadzące do uzależnienia, przyczyny sięgania po alkohol, papierosy czy inne środki psychoaktywne. Prelegentka dużą uwagę skupiła na szkodliwość palenia e-papierosów i ich wpływ na organizm ludzki. Uświadomiła słuchaczy, jakie czynniki mogą uchronić nas przed uzależnieniem i podkreśliła, że nic nie zastąpi drugiego człowieka.

Kolejny przykład wpływu uzależnienia na zachowania międzyludzkie przedstawiła Anna Jendras - pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zambrowie. Rozmówczyni przybliżyła problematykę uzależnienia w oparciu o procedurę "Niebieska Karta". Omówiła, jak nadużywanie alkoholu wpływa na relacje rodzinne, podkreśliła podporządkowanie się nałogowi, a co za tym idzie, zaniedbanie swoich potrzeb i osób najbliższych. Podsumowaniem spotkania była rozmowa z jednym z mieszkańców Zambrowa, który podzielił się swoimi doświadczeniami w walce z nałogiem. Andrzeja, zapowiedziała Barbara Reinke - z zambrowskiego Ośrodka Wspierania Rodziny Caritas, w którym nieodpłatnie prowadzone są zajęcia z osobami borykającymi się z uzależnieniem oraz dla osób współuzależnionych. Prelegent opowiedział, jak pierwszy raz w swoim bardzo młodym wieku sięgnął po środki psychoaktywne i o pierwszej nieudolnej próbie wyjścia z nałogu. Dziś, może powiedzieć, że wygrał i od pięciu lat jest czysty i trzeźwy. Zambrowianin ostrzegał słuchaczy przed nadużywaniem alkoholu oraz środków psychoaktywnych i podkreślił, że "uzależnieni"" to choroba na całe życie.

Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety związane z oceną pracy policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania. Tego typu spotkania umożliwiają zarówno policji, jak samorządom wypracowanie wspólnych skutecznych metod eliminowania zagrożeń i problemów społecznych.W Bursie Szkolnej w Zambrowie odbyła się debata społeczna. Było to przedsięwzięcie zorganizowane przez zambrowskich policjantów w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pn. "Mam wybór... wybieram rozsądek".

Źródło zdj. KPP Zambrów
  

Czytaj również

Photo

Czarne mydło: tajemnice pielęgnacji i oczyszczania

27 sierpnia 2024, 12:19

Czarne mydło, znane również jako "czarne złoto Afryki", to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko unikalną barwą, ale przede wszystkim bogactwem naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie tajemnice kryją się za tym niezwykłym produktem? Dlaczego jest tak cenione w świecie kosmetyków naturalnych? Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie czarnego mydła?

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.