Dzisiaj jest: czwartek, 28 marca 2024

eZambrów » Wiadomości » Puchar Polski nie dla nas

Puchar Polski nie dla nas

20 lipca 2014, 11:57, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski miejscowa Olimpia uległa 0-3 (0-1) Rozwojowi Katowice.

Od początku spotkania lekką przewagę osiągnęli nasi piłkarze. Jednak strzały Kamila Zapolnika albo trafiały w defensorów Rozwoju albo były niecelne. Bardzo ciekawie zrobiło się pod bramką Rozwoju w 16 minucie kiedy to błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Maciej Budka. Futbolówka trafiła pod nogi Hryszko, ale jego strzał pewnie obronił golkiper gości.

Na odpowiedź piłkarzy z Katowic długo nie trzeba było czekać, ale strzał Gielza był zbyt słaby, aby zaskoczył Czaplińskiego. Niestety w 21 minucie nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale głową Gielza. Od momentu zdobycia bramki przewagę na boisku powoli osiągali przyjezdni. Pod koniec pierwszej połowy groźnie dwukrotnie strzelał Wróbel. Na nasze szczęście w obu sytuacjach napastnik gości nie popisał się.

Drugie 45 minut wyglądało podobnie jak ostatnie dwadzieścia pięć pierwszej połowy. Groźnie atakowali goście, a Olimpia starała się przerywać akcję Rozwoju. Kolejne bramki dla przyjezdnych padły w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw w 83 minucie po strzale bezpośrednim z rzutu wolnego popisał się Szymon Kapias, a później w doliczonym czasie gry bramkę z rzutu karnego zaliczył Tomasz Wróbel.

Olimpia Zambrów - Rozwój Katowice 0-3 (0-1)