UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 2 maja 2025

eZambrów » Wiadomości » Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem

Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem

22 marca 2020, 12:01, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

W styczniu 2020 r. KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w 2019 r. wykryła 1787 nielegalnych automatów do gier. Wartość automatów to ponad 21 mln zł. Tylko w styczniu 2020 r. KAS zatrzymała 145 automatów, które służyły do nielegalnych gier hazardowych.

Walka z hazardem to również prewencja, dlatego prowadzimy akcję edukacyjną pt. "Hazard? Nie, dziękuję". W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys. edukujemy w trwającym roku szkolnym.

Styczeń 2020 r.

W styczniu 2020 r. KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, gdzie zabezpieczyliśmy 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Zamknięte już "kasyna" zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych i działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W jednym z nielegalnych lokali zatrzymaliśmy 5 mężczyzn. Jeden z nich był opiekunem lokalu, pozostali prowadzili gry na automatach. W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 automatów do gier hazardowych. Wartość rynkowa automatów to ponad 100 tys. zł. Zabezpieczono też gotówkę i dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Podczas akcji zabezpieczyliśmy zdjęcia funkcjonariuszy KAS, które pomagały pracownikom nielegalnych miejsc na identyfikację klientów i ich selekcję.

2018 r. i 2019 r.

Od stycznia do grudnia 2019 r. mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili 412 kontroli, podczas których zabezpieczyli 1787 automatów. W analogicznym okresie 2018 r. mazowiecka KAS przeprowadziła blisko 375 kontroli dotyczących urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier. W wyniku tych działań ujawniliśmy 1669 automatów.

Zatrzymane automaty, wobec których sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa, są niszczone w magazynie likwidacyjnym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalne automaty poddaje się trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu, które uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat albo obie te sankcje łącznie.

Akcja edukacyjna pt. "Hazard? Nie, dziękuję"

Nielegalny hazard to już nie tylko salony gier dla "wtajemniczonych", ale również coraz łatwiej dostępne - także dla dzieci - strony internetowe. Walka z hazardem to również prewencja. Prowadzimy akcję edukacyjną pt. "Hazard? Nie, dziękuję". W roku szkolnym 2018/2019 w woj. mazowieckim w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys. w bieżącym roku szkolnym.

Zgłoś nielegalny hazard

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod numerem krajowego telefonu interwencyjnego KAS - 800 060 000 - oraz pod adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

- Jednym z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest zwalczanie nielegalnego urządzana gier hazardowych, w których uczestniczą bardzo często osoby niepełnoletnie. Dlatego przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie od 1 października 2019 r. kontynuowana jest ogólnopolska kampania pt. "Hazard? Nie, dziękuję". Spotkania z młodzieżą prowadzą wykwalifikowani pracownicy oraz funkcjonariusze, którzy przeszkolili już blisko 5 tys. młodych osób - powiedział Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.



Źródło zdjęcia: IAS w Warszawie
  

Czytaj również

Photo

Czarne mydło: tajemnice pielęgnacji i oczyszczania

27 sierpnia 2024, 12:19

Czarne mydło, znane również jako "czarne złoto Afryki", to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko unikalną barwą, ale przede wszystkim bogactwem naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie tajemnice kryją się za tym niezwykłym produktem? Dlaczego jest tak cenione w świecie kosmetyków naturalnych? Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie czarnego mydła?

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.