UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: czwartek, 28 stycznia 2021

eZambrów » Wiadomości » Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wakacje 2020

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wakacje 2020

2 sierpnia 2020, 12:23, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Mapa wypadków drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym, dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

Każdego dnia przez okres wakacji jest prezentowana mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu, na przykład rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na mapie kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia, mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Obecnie:

- wszystkie wypadki [231]

- ostatnia doba [3]

- od początku wakacji [195]

- wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [33]

Źródło zdjęcia: KWP