UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eZambrów » Wiadomości » Wspólne patrole dzielnicowych i strażników leśnych

Wspólne patrole dzielnicowych i strażników leśnych

30 marca 2021, 13:45, KPP w Zambrowie

Celem działań oprócz zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń związanych m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem czy wandalizmem jest również kontrola ładu i porządku oraz propagowanie właściwych zachowań związanych z przebywaniem w kompleksach leśnych.

Dnia 24 marca w lasach na terenie gminy Kołaki Kościelne można było spotkać wspólne partole policjantów i strażników leśnych. Idea wspólnych patroli ma na celu zacieśnianie współpracy między organami oraz wymianę informacji i doświadczeń. Funkcjonariusze straży odpowiadają za ład i porządek na terenie lasów państwowych i podobnie jak policjanci mają uprawnienia do karania mandatami oraz występowania w sądzie w charakterze oskarżyciela publicznego. Wspólne partole przemierzały leśne kompleksy z zamiarem zwalczania i przeciwdziałania przestępstwom oraz wykroczeniom w zakresie szkodnictwa leśnego.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 161 Kodeksu wykroczeń: "Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny".



Źródło zdjęcia: KPP w Zambrowie