UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eZambrów » Wiadomości » Prędkość pod kontrolą

Prędkość pod kontrolą

11 sierpnia 2021, 19:21, KPP w Zambrowie, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci ponownie przeprowadzili akcję "Prędkość". Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie prędkość jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na stan bezpieczeństwa i liczbę zdarzeń drogowych.

W piątek na terenie powiatu zambrowskiego policjanci z drogówki sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z istotniejszych przyczyn wypadków drogowych.

6 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 28 pojazdów. Mundurowi ujawnili 27 wykroczeń, z czego 19 dotyczyło właśnie przekroczeń prędkości. W Woli Zambrowskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobę kierującą autem marki BMW. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, nie zważając na ograniczenia prędkości, miał na liczniku o 54 kilometrów na godzinę za dużo. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Otrzymał mandat, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.



Źródło zdjęcia: KPP w Zambrowie