UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eZambrów » Wiadomości » Prędkość pod kontrolą funkcjonariuszy

Prędkość pod kontrolą funkcjonariuszy

2 września 2021, 19:00, KPP w Zambrowie, red. Miłosz Magrzyk

29 sierpnia policjanci ponownie przeprowadzili akcję "Prędkość". Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ostatni weekend wakacji.

Na terenie powiatu zambrowskiego policjanci z drogówki sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

6 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 34 pojazdy. Mundurowi ujawnili 34 wykroczenia, z czego 30 dotyczyło przekroczeń prędkości. Na al. Wojska Polskiego w Zambrowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Mieszkaniec województwa śląskiego, nie zważając na ograniczenia prędkości, miał na liczniku o 51 kilometrów na godzinę za dużo. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Otrzymał mandat, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/