UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 1 grudnia 2023

eZambrów » Wiadomości » Bezpieczna gmina Rutki

Bezpieczna gmina Rutki

23 kwietnia 2022, 18:36, KPP w Zambrowie, red. Miłosz Magrzyk

Zambrowscy policjanci prowadzili działania pn. Bezpieczna gmina. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach gminy Rutki. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów i ładunków.

W środę i czwartek policjanci z zambrowskiej drogówki wraz z mundurowymi z Posterunku Policji w Rutkach-Kossakach prowadzili działania pn. Bezpieczna gmina. W głównej mierze funkcjonariusze zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów i ładunków. Podczas działań mundurowi skontrolowali 69 pojazdów i ujawnili 60 wykroczeń. W 19 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących. Dwóch z nich straciło prawa jazdy.

W środę po 17 35-letni kierowca kii jechał z prędkością 110 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Kolejny kierowca wpadł na policyjny radar w czwartek po 16. Miernik prędkości wskazał, że 43-latek z mercedesa jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości po 1500 złotych, a ich konta zostały zasilone przez punkty karne. Z kolej trzem innym kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy za kierowanie po alkoholu. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Podobne działania będą kontynuowane. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze!Źródło zdjęcia: KPP w Zambrowie