UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 9 grudnia 2022

eZambrów » Wiadomości » Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2022, 12:19, UG Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Patriotyczny program artystyczny, przemówienia, recital muzyczny, seans filmu "Gra o niepodległość" oraz wręczenie medali. Tak wyglądały gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W środę, 9 listopada w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Zakrzewie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektorkę szkoły Edytę Marchelską-Groszfeld, wśród których znajdowały się zaproszone osobistości, pracownicy Urzędu Gminy Zambrów i jednostek organizacyjnych, poczty sztandarowe, społeczność szkolna oraz lokalne media.

Następnie rozpoczęła się artystyczna cześć wydarzenia - pokaz filmu krótkometrażowego, autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej, patriotyczny program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Starym Zakrzewie, a na zakończenie recital Poli Deptuły i Aleksandry Ptaszyńskiej. W dalszej kolejności przemówienie wygłosił Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, posłowie Sejm RP Jarosław Zieliński i Stefan Krajewski, Senator RP Marek Adam Komorowski oraz Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Wydarzenie było również okazją do wręczenia medali: dwóch złotych, srebrnego i trzech brązowych za Długoletnią Służbę.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Zambrów, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie oraz Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteki, Kultury i Sportu w Osowcu.


Źródło zdjęcia: Gmina Zambrów