Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Olimpia podwójnie zwycięska

Olimpia podwójnie zwycięska

14 listopada 2022, 12:09, Kacper Jaworowski

Zambrowska drużyna tryumfuje w ostatnim meczu domowym rundy jesiennej. Rezerwy również się spisały.

W rozegranej 12 listopada, 16. kolejce III ligi, grupy I, piłkarze zambrowskiej Olimpii odnieśli zwycięstwo nad zamykającą tabelę Concordią Elbląg. Piłkarskie święto popsuła afera bukmacherska tocząca niższe ligi w Polsce. Jeden z graczy Concordii, Ihor Radczenko, został zawieszony przez PZPN na wszystkie rozgrywki ligowe i pucharowe, a pozostałych 3 ukraińskich piłkarzy - Badri Akubardija, Ołeksij Kazakow oraz Iwan Spyczko zostało odsuniętych od składu w trybie pilnym.

Wynik meczu otworzył już w 4. minucie Kamil Zalewski, pewnie wykonując rzut karny. Do połowy wynik na tablicy nie zmienił się. W 70. minucie Concordia zdołała odpowiedzieć. Bramkę kontaktową zdobył Norbert Nestorowicz. Goście nie zdołali nacieszyć się strzelonym golem na długo, bo już dwie minuty później, piłkę do bramki skierował ponownie Kamil Zalewski. Wynik meczu ustalił Jakub Jakimiuk, zdobywając bramkę pod koniec meczu, w 90. minucie.

Również rezerwy Olimpii mogą zaliczyć weekend do udanych. W wyjazdowym spotkaniu 11 kolejki A klasy Grupy III, wygrali nad Iskrą Wyszki 1:2. Wszystkie bramki padły do połowy. Dla gospodarzy bramkę zdobył Jakubowski, a dla gości Zawadzki oraz Kołakowski.

Źródło zdjęcia: Olimpia Zambrów