UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Bezpieczne wakacje (zdjęcia)

Bezpieczne wakacje (zdjęcia)

19 sierpnia 2014, 21:41, Starostwo Powiatowe w Zambrowie

Ogólnopolska akcja "Bezpieczne wakacje" prowadzona jest w ramach programu na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa i trwa od 01.06.2014 r. do 30.09.2014 r. Jej celem akcji zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Według statystyk corocznie szczególnie w okresie wakacji, kilka tysięcy dzieci ulega śmiertelnym wypadkom lub doznaje poważnych obrażeń. Starostwo Powiatowe w Zambrowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zambrowie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zambrowie w dniu 9 lipca 2014 r. rozpoczęło promowanie bezpiecznych zachowań na terenie dwóch gmin powiatu zambrowskiego, tj. Gminy Zambrów i Gminy Szumowo. Przedstawiciele powyższych instytucji poprzez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami gmin promowali profilaktykę bezpieczeństwa mającą na celu zapobieganie wypadkom podczas prac polowych i w gospodarstwie rolnym.

Czynna akcja podjęta przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie ma głównie na celu wzrost świadomości na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w gospodarstwie rolnym oraz wzmocnienie pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu i uwrażliwienie już najmłodszych na aspekt bezpieczeństwa.


W dniu 7 sierpnia 2014 r. odbędzie się kolejny etap akcji powiatowej "Bezpieczne wakacje". Przedstawiciele samorządu oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkają się z mieszkańcami Gminy Rutki i Gminy Kołaki Kościelne, a podczas tych spotkań rozdaną zostanę również materiały promujące profilaktykę bezpieczeństwa.

źródło zdj. Starostwo Powiatowe w Zambrowie