UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Uwaga na oszustwa na seniorach!

Uwaga na oszustwa na seniorach!

16 grudnia 2022, 13:42, KPP Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Seniorka dała się nabrać młodej kobiecie. Innej kobiecie, udało się wyczuć oszustów.

Jedna z dojrzałych mieszkanek Zambrowa padła ofiarą oszustki. 86-letnia kobieta uwierzyła kobiecie, która była bardzo przekonująca. Skontaktowała się z nią telefonicznie, podając się za wnuczkę i poinformowała, że zięć 86-latki potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Oszustka dodała również, że mężczyzna może uniknąć więzienia jeśli szybko opłacona zostanie za niego kaucja. 86-latka nie miała pieniędzy, jednak chcąc pomóc "bliskiemu" przygotowała biżuterię, którą miała w domu. Wnuczka-oszustka przekazała kobiecie jak będzie wyglądać dalsza część. Niedługo potem pojawiła się u progu jej drzwi, a emerytka oddała jej biżuterię.. Seniorka zorientowała się, że została oszukana jeszcze tego samego dnia. Poszkodowana skontaktowała się z policją i wyceniła straty na 12 tysięcy złotych.

Inna starsza mieszkanka Zambrowa, 80-latka, nie dała się tak łatwo. W jej wypadku również wykorzystano wersję o wypadku drogowym. Tym razem miała go rzekomo spowodować córka 80-letniej mieszkanki Zambrowa. Oszuści byli słabo zorientowani i nie wiedzieli, że kobieta żyje ze swoimi dziećmi w bardzo dobrych stosunkach. Kobieta natychmiastowo zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami, rozłączyła się i udała się na posterunek, by osobiście powiadomić policję.

Policja przypomina, by nigdy nie ufać osobom dzwoniącym które podają się za członka rodziny lub policjanta i proszą o pieniądze. Policja ma zabezpieczone pieniądze na potrzeby różnych akcji, nigdy nie dzwoni do obywateli z takimi prośbami! Policjant powinien również się wylegitymować, by zweryfikować na komisariacie czy naprawdę ktoś taki istnieje. W przypadku przedstawiania się jako sąsiad bądź członek rodziny, należy zachować czujność. Rozłączyć się i skontaktować się z sąsiadami i bliskimi czy taka sytuacja na pewno ma miejsce.

Policja apeluje również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów!


Źródło zdjęcia: KPP Zambrów