UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 28 marca 2023

eZambrów » Wiadomości » "Autochodzik" pomoże policjantom uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze (zdjęcia)

"Autochodzik" pomoże policjantom uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze (zdjęcia)

16 grudnia 2022, 14:19, KPP Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Mundurowi otrzymali miasteczko edukacyjne dla najmłodszych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie trafiły zestawy z miasteczkiem edukacyjnym "Autochodzik". Zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z gmin: Kołaki Kościelne, Rutki Kossaki, Szumowo oraz Zambrów. Zakup odebrał na własne ręce I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie, podinsp. Mariusz Głębocki.

Policjanci będą wykorzystywali "Autochodzik" do działań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do dzieci z powiatu zambrowskiego. Zestaw składa się z pojazdów oraz makiet drogi, sygnalizacji drogowej i znaków. Pozwala na praktyczne ćwiczenia z dziećmi, które uczą się poprzez zabawę w uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu dzieci mogą poznać prawa i obowiązki pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.


Źródło zdjęć: KPP Zambrów