UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 28 marca 2023

eZambrów » Wiadomości » Kradzież auta, policyjny pościg i blokada dróg (zdjęcia)

Kradzież auta, policyjny pościg i blokada dróg (zdjęcia)

19 grudnia 2022, 10:35, KPP Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Dowódczo-sztabowe ćwiczenia zambrowskich - i nie tylko - policjantów.

Funkcjonariusze z KPP Zambrów otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowej Toyoty na terenie Zambrowa. Informacje otrzymane przez policjantów, wskazywały iż sprawcy po dokonanym przestępstwie kierowali się w stronę Ostrowi Mazowieckiej. Do akcji ruszyli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji, którzy zauważyli auto pasujące do opisu. Policjanci wydali sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd. Dwójka mężczyzn uciekała ukradzionym samochodem, nie zatrzymując się do kontroli policyjnej. Następnie sprawcy porzucili Toyotę w lesie, a ucieczkę kontynuowali furgonetką.

Wydarzenie to na szczęście było fikcyjne. Jest to scenariusz założeń do ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które zrealizowane zostały w czwartek, 15 grudnia 2022 r. w Zambrowie, z udziałem policjantów z jednostek w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie. Zadania z którymi mieli do czynienia policjanci, były w pełni realne. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe były prowadzone w celu doskonalenia umiejętności, sprawdzenia się w ekstremalnych sytuacjach, również wykrycia ewentualne błędów, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.


Źródło zdjęć: KPP Zambrów