UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 28 marca 2023

eZambrów » Wiadomości » Policyjne patrole przeciwko nielegalnej wycince choinek (zdjęcia)

Policyjne patrole przeciwko nielegalnej wycince choinek (zdjęcia)

22 grudnia 2022, 14:50, KPP Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Wspólna akcja KPP i Straży Leśnej.

Zambrowscy mundurowi z komendy i straży na terenie całego powiatu sprawdzają legalność sprzedawanych drzewek. Policjanci wraz ze strażnikami leśnymi rozpoczęli akcje, w której sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży choinek, ale również patrolują tereny leśne, mając na uwadze miejsca, w których może dochodzić do nielegalnej wycinki drzew.

Warto mieć na uwadze, że nie tylko sprzedaż, ale i zakup nielegalnie pozyskanych choinek, stanowi wykroczenie podlegające odpowiedzialności karnej. Za kradzież, tzn. wycinkę, choinki z lasu grozi kara aresztu do 30 dni, kara ograniczenia wolności trwająca 1 miesiąc albo kara grzywny do 5 000 złotych.


Źródło zdjęć: KPP Zambrów