UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 29 marca 2023

eZambrów » Wiadomości » Niedługo rozpoczęcie remontu drogi w gminie Rutki

Niedługo rozpoczęcie remontu drogi w gminie Rutki

27 stycznia 2023, 12:39, Starostwo Powiatowe Zambrów, red. Kacper Jaworowski

Wyremontowany zostanie 2,73-kilometrowy odcinek drogi prowadzący od drogi wojewódzkiej nr 629 do wsi Kałęczyn-Walochy.

Zgodnie z planem remont drogi powiatowej nr 1983B na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 629 do wsi Kałęczyn-Walochy w gminie Rutki, rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Inwestycja będzie polegać na modernizacji infrastruktury drogowej, która obejmie m.in. frezowanie nawierzchni bitumicznych na długości 2730 m i wykonanie nowej nawierzchni, zdjęcie warstwy obustronnych poboczy, utworzenie poboczy z kruszywa łamanego, remont istniejących zjazdów indywidualnych, a także oczyszczenie rowu z namułu i oznakowanie drogi.

Za inwestycje odpowiedzialne będzie przedsiębiorstwo przedsiębiorstwo KOP-TRANS Jan Chrostowski z siedzibą Jedwabnem. Koszt inwestycji to 3 584 574,17 zł. 95% kosztów pokryje dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład.

Umowa została podpisana w poniedziałek, 23 stycznia 2023 w Starostwie Powiatowym w Zambrowie. Termin zakończenia prac ustalono na 18 września 2023.