UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2024

eZambrów » Wiadomości » Zambrowscy policjanci podsumowali miniony rok pracy (zdjęcia)

Zambrowscy policjanci podsumowali miniony rok pracy (zdjęcia)

17 lutego 2023, 10:28, KPP Zambrów, red. Kacper Jaworowski

W odprawie rocznej udział wzięło kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania podsumowane zostały główne zadania zrealizowane w 2022 roku oraz wyniki osiągnięte przez zambrowskich funkcjonariuszy. Określono też cele i kierunki działań policjantów na rok bieżący.

Przedstawienie stanu bezpieczeństwa w powiecie zambrowskim, omówienie efektów pracy policjantów z zambrowskiej jednostki za rok ubiegły oraz plany na najbliższe 12 miesięcy - to główne zagadnienia odprawy, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie inspektor Krzysztof Sewioło.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Zambrowskim Zbigniewem Teofilem Jachem na czele oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z zambrowską policją.

Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie inspektor Krzysztof Sewioło ocenił efektywność działań zambrowskich policjantów w 2022 roku oraz przedstawił priorytety i zadania, jakie stoją przed formacją w nowym 2023 roku. Jak wskazywały dane, w 2022 roku zmalała liczba wszczętych postępowań i wyniosła 593 (w 2021 roku - 705). Wzrosła natomiast wykrywalność ogólna przestępstw. W 2021 wynosiła 79,4% natomiast w 2022 roku wyniosła 81,8%, w tym 48,5% dla przestępstw gospodarczych, 82,0% dla przestępstw kryminalnych oraz 100% dla przestępstw drogowych. Najczęstszym przestępstwem przeciwko mieniu było oszustwo gospodarcze (47 czynów), do których zaliczamy także oszustwo internetowe. Stwierdzono ponadto 18 czynów dotyczących uszkodzenia cudzego mienia, 30 kradzieży cudzego mienia i 34 kradzieży z włamaniem.

Warto zaznaczyć, że policjanci w ramach prowadzonych postępowań odzyskali mienie warte 31 591 zł oraz zabezpieczyli mienie warte 449 822 zł.

Na terenie powiatu zambrowskiego mundurowi przeprowadzili ogółem 4291 interwencji. Na drogach powiatu doszło do 10 wypadków, w których 25 osób zostało rannych, a 4 zginęło. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa i nadmierna prędkość. Policjanci zatrzymali 81 nietrzeźwych kierowców.

Komendant inspektor Krzysztof Sewioło omówił również zakup nowego sprzętu, które były możliwe dzięki finansowaniu z budżetu Policji oraz wsparciu lokalnych samorządów.

Źródło zdjęć: KPP Zambrów
  

Czytaj również

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.

Photo

Sposoby na walkę z kamieniem nazębnym

4 czerwca 2024, 14:56

Kamień nazębny to jeden z najczęstszych problemów dotyczących zdrowia jamy ustnej, który dotyka ludzi na całym świecie. Jego obecność nie tylko wpływa negatywnie na estetykę uśmiechu, ale może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby dziąseł, próchnica zębów, a nawet utrata zębów. Zrozumienie przyczyn powstawania kamienia nazębnego oraz skutecznych metod jego zapobiegania i leczenia jest kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej i ogólnego samopoczucia.