UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 czerwca 2024

eZambrów » Wiadomości » Czy przepływowe podgrzewacze wody są energooszczędne i przyjazne dla środowiska?

Czy przepływowe podgrzewacze wody są energooszczędne i przyjazne dla środowiska?

7 sierpnia 2023, 17:23, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody to nowoczesne, wygodne i ekonomiczne
rozwiązanie, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Ten typ podgrzewania wody to
rozwiązanie na każdą kieszeń i dlatego popularność urządzenia ciągle wzrasta.

Czy potrzebujesz ciepłej wody zarówno w kuchni, jak i łazience, aby wziąć prysznic, umyć ręce i pozmywać naczynia?
Przepływowe podgrzewacze wody dostarczają gorącą wodę o temperaturze do 60°C i są doskonałą i skuteczną alternatywą dla instalacji centralnego ogrzewania i tradycyjnego bojlera. Nie wymagają kotłów ani innych zbiorników na podgrzaną wodę i zajmują niewiele miejsca. Te i inne cechy małych podgrzewaczy wody sprawiają, że cieszą się one popularnością wśród właścicieli domków letniskowych, małych mieszkań oraz wszędzie tam, gdzie nie ma innych sposobów na uzyskanie ciepłej wody. Podgrzewacze szczególnie przydają się w łazience lub kuchni, gdzie często potrzebujemy dużo ciepłej wody.

Jak działa przepływowy elektryczny podgrzewacz wody?
Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody to bardzo kompaktowe urządzenie, które oferuje moc grzewczą wystarczającą do podgrzania zimnej wody w trakcie przepływu. Podgrzewacz nie wymaga instalacji zbiornika na wodę, jaki jest zwykle wymagany w scentralizowanych systemach zapewniających ciepłą wodę. W zależności od typu urządzenia przepływowe podgrzewacze wody różnią się:
- koncepcją sterowania,
- poziomem wyposażenia,
- obsługą i technologią elementu grzejnego. Wszystko to ma wpływ na efektywność i komfort ciepłej wody użytkowej.

Czy przepływowe podgrzewacze wody są energooszczędne i przyjazne dla środowiska?
Tak, elektryczne przepływowe podgrzewacze wody są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Najważniejsze dla naszych kieszeni jest to, że przepływowy elektryczny podgrzewacz wody oszczędza do 30% kosztów energii i wody w porównaniu z hydraulicznymi rozwiązaniami podgrzewania wody. Główną zaletą tego rozwiązania jest bliskość punktu poboru. Krótkie odcinki rur zapewniają ograniczenie strat ciepła do minimum i szybką dostępność ciepłej wody przy poborze. Przepływowe podgrzewacze wody zawsze podgrzewają tylko taką ilość wody, jaka jest aktualnie potrzebna. W porównaniu z systemami scentralizowanymi nie powoduje to strat energii w zasobniku ani w trybie gotowości. Unikamy także straty energii w przewodach dystrybucyjnych lub cyrkulacyjnych. Najważniejsze jest to, że elektroniczne przepływowe podgrzewacze wody oszczędzają energię, wodę i koszty.

Źródło zdjęcia: ads4Media