UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Notesy reklamowe z nadrukiem - dlaczego warto w nie zainwestować?

Notesy reklamowe z nadrukiem - dlaczego warto w nie zainwestować?

19 września 2023, 18:15, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Notesy reklamowe to jedne z bardziej popularnych gadżetów. Z jednej strony decyduje o tym stosunkowo niska cena. Z drugiej zaś podyktowane jest to tym, że notes przydaje się właściwie każdemu. To firmowy gadżet, w który warto zainwestować. O tym, dlaczego to się opłaca, przeczytasz poniżej.

O czym pamiętać, drukując firmowe notesy?
Jeśli chcesz zainwestować w notesy reklamowe, musisz postawić na najwyższą jakość. Skup się na kilku szczegółach, dzięki którym uda Ci się stworzyć dobry gatunkowo produkt:

- jakość papieru - prócz gramatury ważne są również gładkość i przeźrocze papieru. Przy dobrej jakości papieru, pismo nie przebija na drugą stronę, a kartki się nie przedzierają.

- nadruk - musisz zdecydować, czy notesy będą pokryte kratką, liniami, a może kropkami? Możesz też wybrać zupełnie gładkie kartki. To także moment, w którym powinieneś wybrać kolor papieru - najbezpieczniej zdecydować się na biały. Jeśli zaś ważne są dla Ciebie wartości ekologiczne, skorzystaj z papieru z recyklingu, który ma nieco ciemniejszy odcień.

- rozmiar - najlepiej, by Twoje notesy reklamowe miały wielkość zeszytu, czyli format A5 lub nieco mniejszy.

- okładka - notesy w twardej oprawie są trwalsze. Jeśli chcesz stworzyć notatnik z wyrywanymi kartkami, możesz zdecydować się na zwykły laminowany papier na okładce. Ważniejsza będzie ostatnia strona - powinna być tekturowa, bo na twardszej podstawie lepiej się pisze.

- dodatkowe elementy - Twój notes może mieć dodatkowo gumkę na długopis, wstążkę, która będzie pełnić funkcję zakładki, czy okładkę w formie skrzydełek, w które można coś schować. Możesz wybrać spośród notesów klejonych lub zszywanych. Nieco rzadziej, z uwagi na to, że nie zawsze jest to wygodne, wybiera się notesy spiralowane.

Gdzie na notesie nanieść logo?
O tym, które firmowe informacje umieścisz na notesie, powinieneś zdecydować już na etapie projektu. Możliwości jest naprawdę sporo. Najczęściej firmy, które zamawiają reklamowe notesy, umieszczają w nich następujące informacje:

- logo na okładce - w centralnym punkcie lub w lewym górnym rogu (to tam wędruje wzrok podczas czytania)

- logo na każdej stronie - najczęściej jako znak wodny na środku strony lub wyraźnie nadrukowane na górze strony

- dane teleadresowe - prócz znaku graficznego notes może zawierać też dane teleadresowe firmy, które zapisane są na górze każdej ze stron i wyglądają jak wizytówka Jeśli nie możesz się zdecydować na to, co będzie wyglądać najlepiej, poproś w drukarni o kilka projektów. Gdy zobaczysz gotowe produkty, łatwiej będzie Ci wybrać ten najlepszy.

Dla kogo przeznaczone są notesy reklamowe?
Z firmowych notesów powinni korzystać pracownicy biurowi. Bardzo dobrze wygląda to również u handlowców. Wśród klientów większe zaufanie budzą ci sprzedawcy, którzy posiadają produkty z logo własnej firmy: długopis, notes, teczka. Notesy reklamowe powinny też należeć do gadżetów, które trafiają w ręce klientów. Pomogą Ci zbudować świadomy wizerunek marki. Klient, który będzie obyty z logo Twojej firmy, częściej wybierze Twoje produkty niż wtedy, gdyby zobaczył je po raz pierwszy. Podsumowując, firmowe notesy są doskonałą formą reklamy. Gadżety użytkowe są mile widziane przez klientów i pomagają zbudować pozytywny wizerunek firmy. To koszt, który dość szybko może się zwrócić.

Źródło zdjęcia: ads4Media