UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2024

eZambrów » Wiadomości » Donice i osłonki ceramiczne - czy to dobre rozwiązanie?

Donice i osłonki ceramiczne - czy to dobre rozwiązanie?

19 stycznia 2024, 22:07, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Donice i osłonki ceramiczne po wielu latach zapomnienia powracają ponownie do łask. Ich zastosowanie niewątpliwie ma wiele zalet, dlatego też wykorzystywane są coraz częściej w domach i ogrodach. Asortyment tego typu donic na rynku jest naprawdę duży i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zalety i wady doniczek ceramicznych 

Doniczki ceramiczne to rozwiązanie mające wiele zalet. Te idealnie będą się sprawdzały nie tylko w ogrodach, ale również na balkonach czy tarasach. Dlaczego warto sięgać po doniczki wykonane z ceramiki? Przede wszystkim ze względu na to, że: 

- korzystanie z nich nie prowadzi do przegrzewania korzeni roślin znajdujących się w doniczkach, 

- ceramika chroni rośliny przed destrukcyjnym wpływem zimna,

- są stabilne termicznie, 

- dobrze utrzymują wilgoć. 

Warto pamiętać o tym, że aby donica ceramiczna dobrze się sprawdzała, powinna posiadać na dnie wykonane otwory. Jeżeli nowo zakupiona ich nie posiada, koniecznie należy zrobić to samodzielnie, pamiętając o ostrożności, aby nie doszło do jej uszkodzenia. Doniczki ceramiczne ze względu na charakter materiału, z jakiego zostały wykonane, są dość ciężkie. To może być zarówno atut, jak i mankament. Duża masa to zaleta, ponieważ zmniejsza to ryzyko przewrócenia donicy i uszkodzenia roślin a wada - ciężką donicę trudno jest przenosić z miejsca na miejsce.

 O czym należy pamiętać, wybierając donice ceramiczne? 

Doniczki ceramiczne świetnie będą się sprawdzały nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy tarasie. Jednak by była funkcjonalna, musi zostać dobrana do indywidualnych potrzeb. Wybierając doniczki, przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich wielkość. W większości przypadków producenci podają jej średnicę, wysokość oraz pojemność, dzięki czemu dobór odpowiedniego produktu nie powinien stanowić większego problemu. Oczywiście doniczka dobierana jest do rośliny, która się w niej znajdzie. Im będzie ona większa, tym obszerniejszy pojemnik do jej posadzenia będzie potrzebny. W przypadku specyficznych roślin o niestandardowych systemach korzeniowych poza wielkością donicy należy zwracać również uwagę na jej kształt. Płaskie i słabe systemy korzeniowe najlepiej rosną w niskich i szerokich donicach, palmy czy domowe juki należy sadzić w wysokich i wąskich pojemnikach, natomiast rośliny trudne w przesadzaniu warto umieszczać w kulistych donicach. Doniczki ceramiczne poza tym, że powinny być funkcjonalne, muszą być także estetyczne - odpowiednio dobrane będą nie tylko stanowiły dobre środowisko do rozwoju roślin, ale również ozdobę tarasu, balkonu czy ogrodu.Źródło zdjęcia: ads4Media
  

Czytaj również

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.

Photo

Sposoby na walkę z kamieniem nazębnym

4 czerwca 2024, 14:56

Kamień nazębny to jeden z najczęstszych problemów dotyczących zdrowia jamy ustnej, który dotyka ludzi na całym świecie. Jego obecność nie tylko wpływa negatywnie na estetykę uśmiechu, ale może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby dziąseł, próchnica zębów, a nawet utrata zębów. Zrozumienie przyczyn powstawania kamienia nazębnego oraz skutecznych metod jego zapobiegania i leczenia jest kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej i ogólnego samopoczucia.