UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 4 maja 2025

eZambrów » Wiadomości » I Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Podlasia (zdjęcia)

I Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Podlasia (zdjęcia)

6 sierpnia 2015, 13:52, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, red. Anna Augustyniak

W dniach 24-26 lipca odbył się I Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Podlasia PODLASIE TOUR.

Rozpoczął się on prologiem w Czyżewie (jazda indywidualna na czas na dystansie 3 km), następnego dnia kolarze pokonali I etap (188 km) w Wysokiem Mazowieckiem, a 26 lipca etap II (148 km) - w Zambrowie. Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu "Mazovia Team".

26 lipca ok. godz. 11:30 odbyła się oficjalna prezentacja ekip. Wyścig rozpoczął się na ulicy Fabrycznej ok. godziny 12.00. Następnie jego trasa prowadziła ul. Wądołkowską, gdzie rozpoczął się tzw. start ostry, dalej kolarze jechali przez miejscowości Wądołki, Grzymały, Nowy Borek, Srebrny Borek, Srebrna, Paproć Duża, Paproć Mała, Pęchratka Polska, Wyszomierz Wielki, Radwany Zaorze, Zaręby Jartuzy, Szumowo. Tam rowerzyści mieli do przejechania 8 pętli o długości 10 km wytyczonych między miejscowościami Szumowo-Radwany Zaorze - Zaręby Jartuzy-Szumowo. Po zakończeniu pętli zawodnicy z Szumowa udali się do Srebrnej i tą samą trasą wrócili do Zambrowa. W Zambrowie kolarze na zakończenie etapu i całego wyścigu przejechali trzy pętle (o długości 3,1 km każda) trasą: ul. Fabryczna, Mazowiecka, Magazynowa, Aleja Wojska Polskiego, Fabryczna.

Wyścig był niezwykle wyrównany. Na trzech końcowych rundach prowadzących ulicami Zambrowa z porwanego peletonu wyskoczyła trójka kolarzy, którzy zyskali kilkunastosekundową przewagę nad ścigającą ich grupą. Na ostatnich metrach najszybszy był Poutsma, który o kilkanaście centymetrów wyprzedził młodego Łotysza z narodowej ekipy tego kraju i Erika Baskę z reprezentacji Słowacji. Na mecie prowadząca trójka miała już tylko trzy sekundy przewagi nad grupą, w której byli faworyci do końcowego zwycięstwa.

Jadący w żółtej koszulce Wasiliuk utrzymał dzięki temu sekundową przewagę w klasyfikacji nad Kamilem Zielińskim i Kazachem Matwiejem Nikitinem z drużyny Seven Rivers. Ekipa Kolss BDC triumfowała również w klasyfikacji drużynowej wyścigu.

Etap o długości 148 kilometrów stał pod znakiem zaciętej walki zarówno o końcowe zwycięstwo, jak i o koszulki w poszczególnych klasyfikacjach. Na lotnych premiach toczyła się walka o sekundy, z której zwycięsko wyszedł Niemiec Hennig Bommel.

Na trasie etapu znajdowało się aż dziewięć górskich premii, a na nich bezkonkurencyjny był Francuz Pierre Moncorge z zespołu Blizz Merida. Młody kolarz szwedzkiej drużyny powiększył dzięki temu przewagę w klasyfikacji najlepszych wspinaczy. Na mecie, odbierając koszulkę i puchar, poprosił o możliwość podziękowania zambrowskiej publiczności za wspaniała atmosferę.

Bardziej wyrównana była rywalizacja w klasyfikacji młodzieżowej. Jadący w białej koszulce Adrian Banaszek poturbował się na trasie w kraksie, ale dogonił czołową grupę. Przegrał jednak rywalizację z Neilandsem, który był drugi na mecie z przewagą kilku sekund nad grupą i dodatkowo zyskał bonifikatę.

Warto zaznaczyć, że w wyścigu brały udział polskie Profesjonalne Grupy Kontynentalne, drużyny narodowe z wielu krajów Europy, regionalne i klubowe. Patronat honorowy nad I Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Dookoła Podlasia PODLASIE TOUR sprawował Wicepremier Janusz Piechociński. Partnerami i sponsorami etapu wyścigu na terenie powiatu zambrowskiego byli: Powiat Zambrowski, Gmina Miasto Zambrów, Gmina Zambrów, Gmina Szumowo, Bank Spółdzielczy w Zambrowie oraz Bank Spółdzielczy w Szumowie.

Wyniki II etapu (wokół Zambrowa, 148 km):
1. Stefan Poutsma (Holandia/Jo Piels) - 3:34.27,
2. Krists Neilands (reprezentacja Łotwy),
3. Erik Baska (reprezentacja Słowacji),
4. Christian delle Stelle (Włochy/CCC Sprandi Polkowice),
5. Jeff Vermuelen (Holandia/Jo Piels),
6. Nikolai Brochner (Dania/Riwal Platform).

Klasyfikacja końcowa:
1. Andrij Wasiliuk (Ukraina/Kolss BDC) - 7:59.32,
2. Kamil Zieliński (Domin Sport),
3. Matwiej Nikitin (Kazachstan/Seven Rivers),
4. Stefan Poutsma (Holandia/Jo Piels),
5. Krists Neilands (reprezentacja Łotwy),
6. Viesturs Luksevics (reprezentacja Łotwy).













Źródło zdj. Starostwo Powiatowe w Zambrowie
  

Czytaj również

Photo

Czarne mydło: tajemnice pielęgnacji i oczyszczania

27 sierpnia 2024, 12:19

Czarne mydło, znane również jako "czarne złoto Afryki", to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko unikalną barwą, ale przede wszystkim bogactwem naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie tajemnice kryją się za tym niezwykłym produktem? Dlaczego jest tak cenione w świecie kosmetyków naturalnych? Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie czarnego mydła?

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.