UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Zambrowski Tydzień Dziecka za nami (zdjęcia)

Zambrowski Tydzień Dziecka za nami (zdjęcia)

3 czerwca 2014, 14:43, UM Zambrów, red. Agnieszka Pleńska

W tym roku po raz pierwszy Urząd Miasta Zambrów we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizował Zambrowski Tydzień Dziecka, który trwał od 27 maja do 1 czerwca.

Wydarzeniem rozpoczynającym Tydzień Dziecka był dziecięcy marsz marzeń, który odbył się we wtorek 27 maja. Przemarsz wyruszył spod Miejskiego Gimnazjum Nr 1 i udał się w kierunku terenów zielonych nad Zalewem, gdzie na scenie Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oficjalnie zainaugurował Tydzień Dziecka. Na scenie zaprezentował się "Teatr Forma" z Białegostoku. Pomimo niesprzyjającej aury dzieci bawiły się wybornie.

Rozpoczęcie było udane pomimo wiosennego deszczu!

Środa 28 maja od rana obfitowała w atrakcje dla dzieci i młodzieży. Za darmo można było obejrzeć film w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Od godziny 10 odbywał się piknik naukowy w sali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 4, w którym udział wzięły dzieci klas IV-VI ze wszystkich zambrowskich podstawówek. Na zakończenie dnia w sali widowiskowo-kinowej odbył się XIII Festiwal Piosenki Przedszkolaków "Śpiewaj z Nami". Na scenie miał miejsce także pokaz Gimnastyki Artystycznej prowadzonej przez Lidię Grigoryan. Na zakończenie festiwalu organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę. Był nią bardzo widowiskowy pokaz baniek mydlanych.

Czwartek 29 maja także rozpoczął się od spotkania z filmem dla dzieci. O godzinie 17 odbył się wernisaż wystawy prac przedszkolaków "To co widzę i co czuję wyobraźnią namaluję", po którym na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentował się Teatr Iskiereczka w przedstawieniu "Ambaras w bajkowym lesie".

W piątek dzieci mogły za darmo obejrzeć bajki i filmy skierowane do najmłodszych. W sobotę 31 maja od godziny 10 odbyła się Zambrowska Olimpiada Przedszkolaków. Niewątpliwie była to jedna z imprez, na którą czekały całe rodziny z dziećmi, ponieważ dostarcza ona masę sportowych emocji i zacieśnia więzi między rodzicem, a dzieckiem. W olimpiadzie wystartowało 7 reprezentacji: 4 drużyny z Zambrowa: Miejskie Przedszkole Nr1, Nr 3, Nr 4, Nr 6, 2 drużyny z Wysokiego Mazowiecka: Miejskie Przedszkole Nr1, Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem i Przedszkole Publiczne Nr 9 w Łomży, które okazało się tego dnia najlepszą spośród rywalizujących drużyn. Po południu na terenach zielonych nad Zalewem Miejskim odbyła się Dziecięca Estrada - konfrontacja kulturalna młodych talentów. Konfrontacje rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie. Zespół "Tęcza" zaśpiewał dwie piosenki "Fantastyczna podróż" oraz "Słoneczna wycinanka". Szkołę Podstawową nr 4 w Zambrowie reprezentowały: chór "Wiolinki", oraz zespół rytmiczno-taneczny Dance Star. Podczas występu Szkoły Podstawowej Nr 5 zaprezentowały się cztery solistki. a". Podczas Dziecięcej Estrady na terenach zielonych nad Zalewem Miejskim przygotowana była Strefa Rozrywki Dla Dzieci.

W niedzielę 1 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie wystąpił najstarszy zespół artystyczny w Polsce - Gawęda. Na scenie artyści przedstawili swoje największe przeboje takie jak: "A ja mam psa", "Gawęda na słońce i na deszcz", "Czarownice", "Śpiewaj śpiewaj" i wiele innych. Podczas przerwy na scenie miał miejsce pokaz Gimnastyki Artystycznej prowadzonej przez Lidię Grigoryan. Po zakończonym występie zespołu artystycznego Gawęda odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Maskotkę Promocyjną Miasta Zambrów. Laureatką konkursu została Oliwia Dmochowska - uczennica klasy Ic Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Burmistrz Miasta Zambrów na scenie wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu. Ostatnim punktem był wernisaż wystawy "Maskotka Promocyjna Miasta Zambrów", gdzie można było podziwiać wszystkie prace.

Zambrowski Tydzień Dziecka okazał się być rewelacyjnym pomysłem, z którego najbardziej zadowolone były oczywiście dzieci.

źródło zdj. UM Zambrów