UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2024

eZambrów » Wiadomości » Święto Policji w Zambrowie z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (zdjęcia)

Święto Policji w Zambrowie z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (zdjęcia)

15 lipca 2016, 06:18, KPP Zambrów, red. MK

Funkcjonariuszy zambrowskiej Policji podczas uroczystości obchodów 97 rocznicy Polskiej Policji zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. W obchodach święta wzięła udział Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Wczoraj po południu na placu przed kościołem pw. Ducha Św. w Zambrowie, odbyła się uroczystość Święta Policji z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Daniela Kołnierowicza a także licznych zaproszonych gości, wśród których byli między innymi przedstawiciele samorządu, prokuratury okręgowej i rejonowej, duchowieństwa, a także służb mundurowych. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze otrzymali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku powołał podinspektora Andrzeja Puchalskiego, który rozkazem Komendanta Głównego Policji, otrzymał również awans na stopień młodszego inspektora Policji. Wśród awansowanych na wyższe stopnie w korpusie aspirantów, podoficerów oraz szeregowych było 28 policjantów. Jeden z funkcjonariuszy otrzymał brązową odznakę "Zasłużony Policjant". Medalami z okazji 25-lecia NSZZ Policjantów zostali wyróżnieni m.in. Starosta oraz Wicestarosta Zambrowski. Ponadto I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie otrzymał brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa.

Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie pod batutą Krzysztofa Witkowskiego. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Zambrowa mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne, na którym można tam było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie oraz zapoznać się z nowym narzędziem Policji, którym są Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło zdj. KPP Zambrów
  

Czytaj również

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.

Photo

Sposoby na walkę z kamieniem nazębnym

4 czerwca 2024, 14:56

Kamień nazębny to jeden z najczęstszych problemów dotyczących zdrowia jamy ustnej, który dotyka ludzi na całym świecie. Jego obecność nie tylko wpływa negatywnie na estetykę uśmiechu, ale może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby dziąseł, próchnica zębów, a nawet utrata zębów. Zrozumienie przyczyn powstawania kamienia nazębnego oraz skutecznych metod jego zapobiegania i leczenia jest kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej i ogólnego samopoczucia.