UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 19 maja 2024

eZambrów » Wiadomości » Kursu samoobrony dla kobiet rozpoczęty! (zdjęcia)

Kursu samoobrony dla kobiet rozpoczęty! (zdjęcia)

26 marca 2014, 14:59, UM Zambrów, red. Agnieszka Pleńska

W niedzielne południe w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 odbyła się inauguracja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą "Bezpieczna kobieta w mieście".


Organizatorem przedsięwzięcia są instruktorzy Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin: Skander Youssfi (magister sportu trener 3 klasy, stopień mistrzowski 3 Dan, medalista Mistrzostw Europy, z karate kyokushin związany od 20 lat) oraz Anna Kaczyńska-Youssfi, magister wychowania fizycznego, specjalizacja samoobrona i aerobik, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy.

Kurs jest finansowany ze środków finansowych Budżetu Miasta, patronat nad nim objęli: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie Marta Konopka. Halę sportową bezpłatnie udostępnił Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

Podczas pierwszych zajęć bardzo duży nacisk położony był na prawidłową rozgrzewkę aby uniknąć kontuzji podczas dalszych ćwiczeń. Instruktorzy wskazali czułe punkty na ciele potencjalnego napastnika. Dużą uwagę podczas spotkania trenerzy przykładali do prawidłowej postawy ciała, dobrze zaciśniętych pięści oraz wyprowadzania podstawowych ciosów i kopnięć. Do udziału w kursie samoobrony zapisało się aż 80 kobiet.

Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę od 23 marca do 15 czerwca w godzinach 12.00-14.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4.

źródło zdj. UM Zambrów