UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 sierpnia 2019

eZambrów » Wiadomości » Zawody strzeleckie z uczniami klas mundurowych (zdjęcia)

Zawody strzeleckie z uczniami klas mundurowych (zdjęcia)

22 stycznia 2019, 14:46, KPP Zambrów, red. MK

Zambrowscy funkcjonariusze wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie rozpoczęli ferie zimowe na strzelnicy w Czerwonym Borze. Pod czujnym okiem instruktora, młodzież mogła wykazać się swoją sprawnością zaangażowaniem oraz zacięciem w zwodach strzeleckich.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym, spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie na wspólnie zorganizowanych zawodach strzeleckich. Spotkanie z młodzieżą było doskonałą okazją do promowania służby w policji "Zostań jednym z nas". Przedsięwzięcie odbyło się na strzelnicy w Czerwonym Borze. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć jak to jest być "uzbrojonym policjantem". Uczestnicy najpierw zostali zapoznawani z obsługą broni i bezpieczeństwem w trakcie posługiwania się nią. Następnie przeszli krótki trening, po czym rozpoczęli strzelanie konkursowe.

Nagrodą było wspólne ognisko, podczas którego funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - fotograficznym, pn. "Stok nie jest dla bałwanów". Dzielnicowy wyjaśnił jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Przypomniano zasady postępowania z osobami narażonymi na wychłodzenie/zamarznięcie w ramach akcji ,,Nie Bądźmy Obojętni". Szczególną uwagę zwrócono na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizując działania "Dojedź(my) bezpiecznie do celu" oraz "Bezpieczny PAS(ażer)".

Źródło zdj. KPP Zambrów