UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 26 kwietnia 2024

eZambrów » Wiadomości » Uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc

6 marca 2020, 13:28, KPP w Zambrowie, red. Miłosz Magrzyk

Zambrowscy policjanci i pracownicy w ramach realizowanych działań profilaktyczno-informacyjnych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w ramach realizowanych działań prewencyjnych prowadzą cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz cyberprzemocy.

W trakcie prelekcji omawiane są najczęściej występujące zagrożenia, tj.: szkodliwe treści, naruszenie prywatności, przestępstwa internetowe oraz uzależnienie od środków masowego przekazu oraz gier i urządzeń elektronicznych.

Młodym słuchaczom wyjaśniono, na czym polega szacunek jako wartość, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Mundurowi poinformowali również o tym, że swoboda wymiany informacji, łatwość dostępu, pozorna anonimowość w sieci - mają swoją cenę.

Przypomniano uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci, oraz za to, w jaki sposób ogólnie z niej korzysta. Funkcjonariusze rozmawiali ze słuchaczami o prawach i obowiązkach ucznia oraz rodzica. Omówiono to, na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich i wyjaśniono terminy, takie jak: ,,nieletni", ,,małoletni", "czyn karalny", "czyn zabroniony" oraz "demoralizacja". Prelegenci poruszyli również problematykę uzależnień od napojów energetycznych, alkoholowych, a także od papierosów i e-papierosów.

Na koniec spotkania przypomniano, że ofiary, a także świadkowie przemocy rówieśniczej czy cyberprzemocy powinni szukać wsparcia - porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą, bądź inną osobą dorosłą.



Źródło zdjęcia: KPP w Zambrowie